Decizie șocantă a lui Mirel Rădoi după dezastrul din Cupa României: ”Mai bine plec eu!” Cum s-a răzgândit antrenorul în câteva minute

Miercuri, 07 Decembrie 2022, ora 20:05
9703 citiri
Mirel Rădoi

FC Hermannstadt şi FC Argeş s-au calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, în timp ce Universitatea Craiova, una dintre pretendentele la câştigarea trofeului, a părăsit competiţia după faza grupelor.

FC Hermannstadt a învins-o pe Chindia Târgovişte cu scorul de 4-1, la Mediaş, câştigând astfel Grupa D.

FC Argeş a dispus de Universitatea Craiova cu 2-1, după ce echipa antrenată de Mirel Rădoi deschisese scorul prin Vladimir Screciu (55). FC Argeş a reuşit să întoarcă scorul prin golurile înscrise de Dorian Bertrand (64) şi Costinel Tofan (69).

La finalul meciului, în primul interviu, Mirel Rădoi a lăsat de înțeles că nu va demisiona, dar s-a răzgândit câteva minute mai târziu.

”Drumul a fost lung de la flash interviu până aici. Pe drum am luat decizia. În momentul în care stai și le pui cap la cap...Am tot colectat informații cât am fost aici. Decât să fie o situație implozivă, mai bine plec eu! Apoi lucrurile se vor lămuri. Nu făceam decât să ne păcălim singuri dacă mai rămâneam.

Îmi pare rău doar că nu am reușit să ne calificăm în Cupă. Nu mi-a fost ușor nici mie să îi văd așa. Dar concluzia e că nu am putut face mai mult. Au apărut aceste lucruri interne care au dinamitat situația”, a declarat Mirel Rădoi.

Rapid caută antrenor. Singurul român luat în calcul. Cine va pregăti echipa pentru meciul cu FCSB
FC Rapid s-a despărţit de comun acord de antrenorul italian Cristiano Bergodi, după o serie negativă de patru înfrângeri consecutive, în primele patru etape ale Play-Off-ului. În urma...
Antrenorul Simonei Halep: ”I se umflă vena de la gât”. Dezvăluirea tenismenei
După meciul pierdut cu Paula Badosa la Miami, Simona Halep a anunțat că și-a ales un nou antrenor, pe spaniolul Carlos Martinez (49 de ani). "Am vorbit cu Carlos Martinez, o să am o...