Reactia lui Mircea Lucescu dupa victoria din Europa League: Care a fost secretul succesului

Vineri, 08 Aprilie 2016, ora 07:59
5277 citiri

Mircea Lucescu a vorbit despre victoria obtinuta de Sahtior Donetk in deplasarea de la Braga, din mansa tur a sferturilor de finala ale Europa League.

Tehnicianul roman spune ca secretul succesului "minerilor" a fost tactica implementata de el, cea care i-a dat peste cap pe adversari.

"In prima repriza ne-am organizat bine in defensiva. Braga nu a avut nicio ocazie, cu exceptia unui sut de la distanta. In schimb, spre finalul reprizei, noi am deschis scorul la un corner. Stiam ca jucam contra unei echipe tehnice si agresive. Am incercat sa nu le lasam spatii.

In repriza secunda am profitat de atacurile si contrele rapide pentru ca puteam sa marcam mai mult. Braga este o echipa buna si cred ca ne asteapta un retur dificil la Lvov. Vom incerca sa ne pregatim bine pentru a ne califica mai departe in Europa League", a spus Lucescu la finalul partidei.

Europa League: Rezultatele inregistrate in sferturile de finala

Sahtiorul lui Mircea Lucescu este cu un pas in semifinalele Europa League.

Formatia din Ucraina a castigat mansa tur a duelului cu Braga, scor 2-1, si asteapta cu incredere returul de pe teren propriu.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Mircea Lucescu Sahtior rezultate, #Mircea Lucescu Sahtior Braga, #Mircea Lucescu Europa League , #Europa League