Gură de oxigen pentru Mircea Lucescu și Dinamo Kiev

Joi, 17 Noiembrie 2022, ora 17:46
3604 citiri
Mircea Lucescu e antrenor la Dinamo Kiev FOTO facebook

Dinamo Kiev a câștigat meciul cu Inhulets, scor 2-1, o restanță din campionatul de fotbal al Ucrainei.

Tsygankov a marcat golurile lui Dinamo Kiev, în minutele 32 și 45+1, în timp ce Inhulets a redus din diferență în minutul 62, prin Sitalo.

Grație acestui succes, Dinamo Kiev a urcat pe locul 4 în clasament, cu 23 de puncte, dar la mare distanță de liderul Dnipro, care are 32 de puncte.

Campionatul Ucrainei se va întrerupe și el, asemenea tuturor competițiilor, pe perioada meciurilor din grupele Campionatului Mondial.

Scandal la nivel înalt în Guvernul Ucrainei. Un important ministru, suspectat de corupție, a demisionat
Mîkola Solski, ministrul ucrainean al Agriculturii, a demisionat din funcție după ce a fost acuzat că şi-a însuşit terenuri care aparţin statului înainte să intre în Guvern, potrivit...
Senzație la WTA Madrid. Tenismena din Top 10 mondial care a câștigat prima dată în carieră cu 6-0, 6-0
Tenismena americană Cori Gauff, locul 3 mondial, a reușit o victorie de senzație în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. În vârstă de 20 de ani, Cori Gauff a bifat o premieră...