Mircea Lucescu, meci memorabil în Ucraina! Pe ce loc e cu Dinamo Kiev

Sambata, 30 Octombrie 2021, ora 16:14
3780 citiri
Mircea Lucescu. Foto: Facebook / FC Dynamo Kiev

Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa FC Mariupol, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Ucrainei, în care a revenit de la 0-1.

Gazdele au deschis scorul prin Mişinov, în minutul 4, din penalti, şi au mai marcat în minutul 90+2, prin Klimenko.

Pentru Dinamo Kiev au înscris Sidorciuk ‘5, ’69 şi Şaparenko ’30.

Dinamo Kiev este lider neînvins în clasament, cu 35 de puncte (11 victorii, două remize), în timp ce Mariupol ocupă ultima poziţie, cu 4 puncte.

Planul fenomenal la care lucrează Dan Șucu. Și-a propus aducerea unui nume uriaș la Rapid
După "falimentul" proiectului Cristiano Bergodi, acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, lucrează la un plan nou pentru Rapid. Conform informațiilor furnizate de jurnalistul Sorin...
Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
#mircea lucescu, #Mircea Lucescu Dinamo Kiev, #Mircea Lucescu Liga Campionilor , #stiri Mircea Lucescu