Mircea Lucescu, un nou rezultat negativ pe banca lui Zenit

Sambata, 08 Aprilie 2017, ora 21:09
4291 citiri

Zenit Sankt Petersburg s-a chinuit pe teren propriu in campionatul de fotbal al Rusiei, realizand doar o remiza, scor 1-1, cu o formatie aflata in subsolul clasamentului.

A fost 1-1 intre Zenit si Anji, formatie aflata doar pe 11 in Rusia. Si e un rezultat norocos, daca ne gandim ca Zenit a jucat din minutul 51 in 10 oameni, dupa eliminarea lui Lombaerts. In plus, Anji a avut o ocazie uriasa in minutul 93, cand a scapat 4 contra 1 cu formatia lui Lucescu, dar jucatorii oaspete s-au incurcat nepermis in careu.

Anji a marcat prima in minutul 21 prin Yakovlev, iar egalarea lui Zenit a venit tarziu, in minutul 73, in inferioritate numerica deci, dupa golul lui Kokorin.

Este primul pas gresit al lui Zenit dupa 3 victorii la rand, un egal care o indeparteaza si mai multe de titlu pe trupa lui Lucescu, fiind la 5 puncte acum de Spartak, care are un meci in minus si poate avea un avans de 8 puncte.

Fanii lui Zenit au fost nemultumiti la finalul partidei, fluierand indelung proprii fotbalisti.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Mircea Lucescu doar egal banca Zenit, #Zenit egal cu Anji cronica Rusia, #Zenit egal cu Anji cronica , #stiri Mircea Lucescu