Mircea Lucescu si Stefan Radu, calificari superbe in optimile Europa League

Joi, 25 Februarie 2016, ora 21:52
5857 citiri

Mircea Lucescu si Stefan Radu sunt primii romani calificati in optimile Europa League, dupa ce echipele lor au reusit victorii superbe, joi seara.

Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, a castigat cu 3-0 pe terenul lui Schalke 04, dupa ce in tur a fost doar 0-0. Marlos, in prima repriza, Ferreyra si Kovalenko, in a doua, au marcat cele trei goluri.

Viktor Kovalenko este un mijlocas ucrainean de doar 20 de ani.

Stefan Radu a fost integralist in meciul pe care echipa sa, Lazio Roma, l-a castigat pe Stadio Olimpico, scor 3-1 cu Galatasaray Istanbul. Gazdele au marcat de doua ori in trei minute, in repriza a doua, insa turci au redus imediat din diferenta. Miroslav Klose a refacut diferenta de doua goluri, in minutul 72. In tur fusese 1-1 la Istanbul.

Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună / Am telefonul deschis / Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...
Candidatul Dreptei Unite la Primăria Iași: Lupta se va da ”între mafia lui Chirică și ieșenii onești, care nu fură și nu-i iubesc pe toți”
Candidatul Alianţei Dreapta Unită la Primăria Iaşi, Marius Bodea, a declarat după înregistrarea candidaturii sale la Biroul Electoral Municipal că pe 9 iunie bătălia se va da „între...
#Mircea Lucescu calificare Europa League, #Sahtior Donetk Schalke 04, #Stefan Radu calificare Europa League, #Lazio Roma Galatasaray Istanbul , #Sahtior Donetk