Mircea Lucescu s-a întors la Istanbul și a pierdut un meci dramatic. Gol decisiv marcat în prelungiri. Rezultate din Europa League

Joi, 08 Septembrie 2022, ora 23:07
2764 citiri
Mircea Lucescu

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, a fost învinsă joi seara, scor 1-2, în meciul de la Istanbul, cu Fenerbahce. Bulgarii de la Ludogoreţ au provocat surpriza învingând, scor 2-1, echipa italiană AS Roma, în timp ce formaţiile Arsenal Londra şi Betis Sevilla au câştigat în deplasare

La Istanbul, pe stadionul Sukru Saracoglu, Fenerbache a condus cu 1-0 pe Dinamo Kiev, prin golul lui Gustavo Henrique, din minutul 35. Dinamo a egalat în minutul 63, prin Tsygankov, iar Batshuayi a înscris golul victoriei în minutul 90+1, într-un meci care a marcat întoarcerea lui Lucescu la Istanbul, unde le-a pregătit în cariera sa pe rivalele lui Fener, Galatasaray și Beșiktaș.

Grupa D: Union Berlin – St Gilloise 0-1

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Planul fenomenal la care lucrează Dan Șucu. Și-a propus aducerea unui nume uriaș la Rapid
După "falimentul" proiectului Cristiano Bergodi, acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, lucrează la un plan nou pentru Rapid. Conform informațiilor furnizate de jurnalistul Sorin...