Mircea Lucescu nu i-a putut face față lui Bayern Munchen în Champions League. Cristiano Ronaldo, erou pentru Manchester United

Marti, 23 Noiembrie 2021, ora 21:49
4153 citiri
Mircea Lucescu. Foto: Facebook / FC Dynamo Kiev

Robert Lewandowski a marcat un gol superb din foarfecă, în minutul 14. Celălalt gol a fost înscris de Coman, în minutul 42.

Pentru polonez este al nouălea gol marcat în acest sezon în Liga Campionilor.

Dinamo Kiev a punctat prin Garmash, în minutul 70.

Prima repriză a partidei de la Kiev s-a disputat pe o ninsoare abundentă.

Tot în grupa E se mai joacă meciul FC Barcelona - Benfica, de la ora 22.00.

Înaintea acestui meci, Bayern Munchen conduce grupa, cu 15 puncte, urmată de FC Barcelona, cu 6 puncte, Benfica, cu 4 puncte şi Dinamo Kiev, cu 1 punct.

În grupa F, Manchester United a învins Villarreal în deplasare, scor 2-0, pin golurile marcate de Cristiano Ronaldo, în minutul 78, şi Sancho, în minutul 90..

United s-a calificat în optimile competiţiei.

Meciul Villarreal - Manchester United a început cu o întârziere de opt minute, din cauza unor probleme la sistemul de comunicare al arbitrilor.

În grupa F se joacă de la ora 22.00 meciul Young Boys Berna - Atalanta.

Înaintea acestui meci, United este liderul grupei cu 10 puncte, urmată de Villarreal, cu 7 puncte, Atalanta - 5 puncte, şi Young Boys - 3 puncte.

Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
Motivul pentru care Marius Șumudică l-a înjurat pe Mircea Lucescu. Cum a reacționat antrenorul de 78 de ani
Marius Șumudică a evoluat ca jucător la Rapid în perioada 1997-1998 și 1999-2000 și l-a avut antrenor și pe Mircea Lucescu. Șumi a fost un jucător orgolios care s-a înfuriat pe Mircea...
#mircea lucescu, #champions league, #Champions League meciuri rezultate, #cristiano ronaldo, #Bayern Munchen , #Champions League