Mircea Lucescu se pregătește pentru meciurile cu Barcelona și Bayern Munchen din Champions League. Echipa românului, scor uriaș în Ucraina

Sambata, 28 August 2021, ora 22:15
3320 citiri
Mircea Lucescu. FOTO: Facebook / FC Dynamo Kyiv

Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 7-0, echipa Kolos Kovalivka, într-un meci din etapa a şasea a campionatului Ucrainei.

Golurile au fost marcate de De Pena ‘5, ’39, Shaparenko ‘8, Kedziora ’25, Buialski ’33 şi Tsigankov ’45, ’67.

Dinamo Kiev este lider în clasament, cu 16 puncte (cinci victorii, o remiză). Pe poziţia a doua se află Dnepr, cu 13 puncte, iar pe trei este Şahtior Doneţk, cu 12 puncte şi un joc mai puţin. Kolos ocupă locul 11, cu 5 puncte.

Dinamo Kiev este în grupele Champions League cu Barcelona, Bayern Munchen și Benfica.

Motivul pentru care Marius Șumudică l-a înjurat pe Mircea Lucescu. Cum a reacționat antrenorul de 78 de ani
Marius Șumudică a evoluat ca jucător la Rapid în perioada 1997-1998 și 1999-2000 și l-a avut antrenor și pe Mircea Lucescu. Șumi a fost un jucător orgolios care s-a înfuriat pe Mircea...
Victorie uriașă pentru România, care a învins Germania. Perla lui Hagi a adus victoria în prelungiri
Germania U19 – România U19 2-3! Adrian Mazilu a înscris un gol uriaş în minutul 90+4 şi i-a ajutat pe tricolori să producă surpriza în grupa de la Turul de Elită. România a deschis...