Mircea Lucescu, meci nebun în Champions League. Ce echipe s-au calificat în play-off

Miercuri, 10 August 2022, ora 00:15
12442 citiri
Mircea Lucescu . Foto: Facebook / FC Dynamo Kyiv

Dinamo Kiev s-a impus marţi seara în Austria, cu Sturm Graz, scor 2-1, într-un meci contând pentru manşa secundă a turului al treilea preliminar din Liga Campionilor. Echipa antrenată de Mircea Lucescu s-a calificat în play-off-ul competiţiei.

În meciul disputat în Austria, la Graz, pe arena Graz Liebenau, Hojlund a deschis scorul pentru Sturm Graz, în minutul 27. Cum în manşa întâi, Dinamo Kiev câştigase cu 1-0, s-a intrat în prelungiri.

Vivcharenko, jucător intrat în minutul 71, a înscris golul egalizator în minutul 97, iar în minutul 112 Tsygankov a tranşat calificarea stabilind scorul final.

Dinamo Kiev s-a impus cu 2-1 la Graz şi, cu 3-1 în ambele manşe, va juca în play-off-ul Ligii Campionilor, cu echipa portugheză Benfica Lisabona.

Sturm Graz va evolua în grupele Conference League.