Mircea Lucescu are Ucraina la picioare. Inca un trofeu pentru antrenorul roman

Joi, 13 Mai 2021, ora 22:33
14335 citiri
Mircea Lucescu. FOTO: Facebook / FC Dynamo Kyiv

Formatia Dinamo Kiev, antrenata de Mircea Lucescu, a castigat, joi seara, Cupa Ucrainei, dupa ce la 25 aprilie a obtinut si titlul national.

Gigi Becali, investitie imobiliara mare. Unde va fugi patronul FCSB din Bucuresti pentru a se relaxa EXCLUSIV

In finala Cupei Ucrainei, Dinamo Kiev a invins Zoria Lugansk, scor 1-0 dupa prelungiri. Golul a fost marcat de Tsigankov, in minutul 98. In minutul 105+2, acelasi Tsigankov a ratat un penalti.

Pentru Dinamo Kiev este a 13-a Cupa a Ucrainei castigata.

Cum i-a răspuns Putin lui Macron, care a spus că va solicita încetarea focului în Ucraina: ”Am niște dubii”
Rusiei i se va cere să respecte o încetare a focului în Ucraina în timpul Jocurilor Olimpice de la Paris, a declarat preşedintele francez Emmanuel Macron într-un interviu de la Paris, difuzat...
Pe cine a ținut Mircea Lucescu să felicite după calificarea lui PAOK Salonic în sferturile Conference League
PAOK Salonic este echipa momentului în Grecia, după ce a reușit calificarea în sferturile de finală ale Conference League. Echipa lui Răzvan Lucescu a întors soarta dublei cu Dinamo...