Mircea Lucescu are Ucraina la picioare. Inca un trofeu pentru antrenorul roman

Joi, 13 Mai 2021, ora 22:33
14335 citiri
Mircea Lucescu. FOTO: Facebook / FC Dynamo Kyiv

Formatia Dinamo Kiev, antrenata de Mircea Lucescu, a castigat, joi seara, Cupa Ucrainei, dupa ce la 25 aprilie a obtinut si titlul national.

Gigi Becali, investitie imobiliara mare. Unde va fugi patronul FCSB din Bucuresti pentru a se relaxa EXCLUSIV

In finala Cupei Ucrainei, Dinamo Kiev a invins Zoria Lugansk, scor 1-0 dupa prelungiri. Golul a fost marcat de Tsigankov, in minutul 98. In minutul 105+2, acelasi Tsigankov a ratat un penalti.

Pentru Dinamo Kiev este a 13-a Cupa a Ucrainei castigata.

Rusia susține că are probe care dovedesc implicarea Ucrainei în atacul din Moscova. Un suspect, dus să participe la anchetă în scaun cu rotile VIDEO
Anchetatorii ruşi au transmis joi, 28 martie, că autorii atentatului de la periferia Moscovei, soldat cu 143 de morţi, aveau ”legături cu naţionaliştii ucraineni” şi au primit sume...
Avertisment la Paris: Anunțuri care par oficiale le cer francezilor „să se angajeze în Ucraina”. „Uzurparea unui site oficial al Forţelor Terestre”
Ministerul Apărării din Franța a denunțat joi, 28 martie, pe X, un fals site care folosește logoul instituţiei și care cere ca 200.000 de francezi să se angajeze în Ucraina. ”URL-ul...