Clipe dificile pentru Mircea Lucescu în Ucraina. Ce s-a întâmplat cu Dinamo Kiev în ultima etapă

Sambata, 06 Noiembrie 2021, ora 19:42
3082 citiri
Mircea Lucescu

Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Vorskla Poltava, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Ucrainei.

Învingătorii au marcat prin Rangel ’34 şi Thill ’74 (penalti). Dinamo Kiev a înscris prin Vitinho, în minutul 90+5.

Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 80, când a fost eliminat Kravciuk.

Pentru echipa lui Lucescu este primul eşec în actuala ediţie de campionat. Dinamo Kiev este lider în clasament, cu 35 de puncte (11 victorii, două remize, o înfrângere). Vorskla este pe locul trei, cu 28 de puncte.

Fostul președinte al Rusiei, după ajutorul dat de SUA Ucrainei: ”Un vot al nenorociților veseli”
Cu o situație pe frontul contra invadatorilor ruși tot mai dificilă și mai vulnerabilă, Ucraina a primit sâmbătă seara, 20 aprilie, și o veste bună. Camera Reprezentanților din Congresul...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...