Mihai Stoica ironizeaza Dinamo dupa ce aceasta a ratat calificarea in play-off: Noi cu Lazio, ei cu Juventus

Duminica, 25 Februarie 2018, ora 09:34
4107 citiri

Directorul sportiv al celor de la FCSB, Mihai Stoica, s-a grabit sa ii ironizeze pe cei de la Dinamo, imediat dupa terminarea meciului cu Astra Giurgiu, scor 2-0, meci care a consfintit ratarea calificarii in play-off a alb-rosilor.

Pe o retea de socializare, Stoica scria imediat dupa terminarea jocului de la Giurgiu: "Acel moment cand realizezi cat conteaza golul lui Teixeira!", puncta Stoica pe Facebook, referindu-se la golul lusitanului prin care FCSB a egalat Dinamo la 2 acum o saptamana in Liga 1, in marele derbi al Romaniei, la ultima faza a jocului, in minutul 93.

Surpriza de proportii in Liga 1: Dinamo a ratat calificarea in play-off!

La cateva minute dupa aceasta postare, MM s-a grabit sa mai adauge o fraza: "Noi cu Lazio, ei cu Juve. Nu e asa rau in play-out. Patru meciuri in plus, sanse de a face puncte si a-ti imbunatati coeficientul... Sau nu, coeficient e doar la UEFA. Pffff!", mai puncta Stoica, el facand aluzie la faptul ca Dinamo urmeaza sa dea piept in play-out cu Juventus Bucuresti.

Dinamo a ratat in premiera calificarea in play-off in Liga 1, de la infiintarea acestui sistem, o mare surpriza daca stam sa ne gandim ca anul trecut dinamovistii au fost la 90 de minute de castigarea titlului in ultima etapa.

FCSB va porni play-off-ul de pe locul 2, cel mai probabil la 2 puncte in spatele liderului CFR.

D.A.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
#MM Stoica ironii dure Dinamo ratare, #Mihai Stoica dupa Dinamo ratare playoff , #stiri Mihai Stoica