Mihai Stoica, despre situația de la FCSB: ”Era să intrăm în istoria universală a prostiei”

Marti, 18 Octombrie 2022, ora 12:06
2072 citiri
Mihai Stoica

FCSB a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 2-1 (1-0), duminică, pe Arena Naţională din Capitală, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii de fotbal.

Darius Olaru a deschis scorul cu un şut de la 22 de metri (16), iar Andrea Compagno a înscris al doilea gol al gazdelor (88 - penalty), după un henţ comis în propriul careu de Marko Vukcevic.

Golul de onoare al arădenilor a fost semnat de Claudiu Keşeru (90+1), acesta fiind primul pentru fostul jucător al FCSB-ului pentru formaţia arădeană.

„Lucrurile pozitive sunt că am reușit să marcăm, că Darius Olaru a spart gheața cu un gol senzațional, că Andrei Cordea își continuă evoluțiile bune și că Tavi Popescu a intrat bine și a fost periculos.

Negativ este că am luat un gol stupid. Era să intrăm în istoria universală a prostiei, dacă nu plecam cu toate punctele, deși aveam 2-0 când s-au arătat minutele de prelungire”, a comentat managerul Mihai Stoica la Orange Sport.

Răzvan Burleanu anunț de ultimă oră despre FCSB. Cuvintele surprinzătoare despre Meme Stoica și Pintilii
Patronul FCSB Gigi Becali și șeful FRF, Răzvan Burleanu, nu au fost niciodată în cele mai bune relații. Pentru Becali, Răzvan Burleanu a fost mereu un adversar, și l-a criticat pe acesta de...
FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...