Antrenorul lui FCSB, ironizat de Panduru în direct la TV: ”Mă uitam după Puya. Era pe acolo? Nu-l vedeam”

Luni, 30 Ianuarie 2023, ora 08:50
3081 citiri
Mihai Pintilii

Echipa Farul Constanţa a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, formaţia FCSB, după un meci în care gazdele au condus până în minutul 90+4 cu 2-1. Constănţenii au înscris golurile victoriei în numai două minute.

„Pentru voi este cel mai spectaculos meci, pentru noi nu. Nu sunt supărat, sunt foarte dezamăgit pentru că i-am văzut supăraţi pe băieţi. Îmi pare rău pentru ei, dar asta este, pierdem sau câştigăm, trebuie să rămânem o familie

La CFR va fi un meci foarte greu, dar vom intra cu gândul la victorie, nu mai avem nimic de pierdut”, a reacționat la final Mihai Pintilii, antrenorul FCSB-ului.

Declarația acestuia a fost ironizată la Orange Sport de fostul fotbalist Basarab Panduru.

„Și mie mi se pare că familia este cea mai importantă. Totul e făcut cu dragoste și plăcere. Mă uitam după Puya. (n.r. membru al trupei La Familia). Era pe acolo? Nu-l vedeam.

Dar cum adică nu ai ce pierde? Adică nu vrei să câștigi campionatul. Sau ce să înțeleg? Adică spui ”Nu contează că nu câștigăm campionatul. Nu e nicio problemă”. Sau ce înțelegi prin ”Nu avem ce pierde»?”, a declarat Basarab Panduru la OrangeSport.

Rapid caută antrenor. Singurul român luat în calcul. Cine va pregăti echipa pentru meciul cu FCSB
FC Rapid s-a despărţit de comun acord de antrenorul italian Cristiano Bergodi, după o serie negativă de patru înfrângeri consecutive, în primele patru etape ale Play-Off-ului. În urma...
Antrenorul Simonei Halep: ”I se umflă vena de la gât”. Dezvăluirea tenismenei
După meciul pierdut cu Paula Badosa la Miami, Simona Halep a anunțat că și-a ales un nou antrenor, pe spaniolul Carlos Martinez (49 de ani). "Am vorbit cu Carlos Martinez, o să am o...