Capat de linie pentru Mihaela Buzarnescu in Suedia. Romanca s-a oprit in semifinale. Esec dezamagitor

Vineri, 09 Iulie 2021, ora 14:54
6778 citiri
Mihaela Buzarnescu

Jucatoarea romana de tenis Mihaela Buzarnescu a fost invinsa de Nuria Parrizas Diaz (Spania), cu 6-3, 6-4, vineri, in semifinalele turneului WTA 125 de la Bastad (Suedia), dotat cu premii totale de 115.000 de dolari, conform agerpres.ro.

Buzarnescu (33 ani, 160 WTA) s-a inclinat dupa o ora si 48 de minute.

In primul set, romanca a condus cu 2-0, dar apoi a pierdut trei ghemuri la rand. De la 3-3, Buzarnescu nu a mai reusit sa castige, fiind intrecuta cu 6-3. Mihaela a condus si in actul secund, cu 2-0 si 4-2, insa a pierdut patru ghemuri la rand, setul si meciul.

Buzarnescu a avut procentaje modeste la ambele serviciu (48%).

Mihaela Buzarnescu s-a ales cu un cec de 6.000 de dolari si 57 de puncte WTA.

Veste groaznică dată lui Putin de un fost prim-ministru: Se îndreaptă spre înfrângere, doar un om l-ar mai putea salva
Vestea de săptămâna trecută a fost, fără îndoială, primită cu ușurare la Kiev și cu durere la Kremlin. Congresul SUA a întrerupt în cele din urmă blocajul de șase luni și a aprobat...
O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...