Mihaela Buzarnescu s-a calificat in semifinale la San Jose

Vineri, 03 August 2018, ora 23:36
22508 citiri

Mihaela Buzarnescu a obtinut, vineri seara, calificarea in semifinalele turneului de la San Jose.

Reprezentanta noastra, aflata pe locul 24 in clasamentul WTA, a invins-o in sferturile de finala pe ocupanta locului 65 WTA, australianca Ajla Tomljanovic.

6-1, 7-5 a fost scorul intalnirii dintre Mihaela Buzarnescu si Ajla Tomljanovic.

Sportiva in varta de 30 de ani a inceput excelent partida si si-a adjudecat primul set dupa numai 25 de minute.

Setul doi a fost insa unul mai complicat pentru Miki, care s-a vazut nevoita sa salveze doua mingi de set, inainte de a inchide jocul.

Dupa calificarea in semifinale, Mihaela si-a asigurat un cec in valoare de 37.330 de dolari si 185 de puncte in clasamentul WTA.

In penultimul act al competitiei de peste Ocean, Miki o va intalni pe castigatoarea "sfertului" dintre britanica Johanna Konta si belgianca Elise Mertens.

Pana atunci, Mihaela Buzarnescu va juca, in aceasta noapte, in sferturile de finala ale probei de dublu feminin, alaturi de britanica Heather Watson. Cele doua le vor infrunta pe Johanna Konta si Zhang Shuai.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Mihaela Buzarnescu si Ajla Tomljanovic, din sferturile de finala ale turneului de la San Jose.

Mihaela Buzarnescu - Ajla Tomljanovic 6-1, 7-5

23:36 - GAME, SET SI MECI MIHAELA BUZARNESCU!

23:29 - Mihaela raspunde cu trei game-uri la rand castigate si va servi pentru castigarea meciului.

23:26 - Tenismena romana isi face serviciul si impinge setul in "prelungiri".

23:19 - Miki salveaza doua mingi de set si reusese apoi breakul.

23:12 - Tomljanovic castiga trei game-uri la rand si va servi pentru castigarea setului doi.

23:03 - Break reusit de australianca, iar scorul devine egal, 3-3.

22:56 - Mihaela pastreaza avantajul breakului si urmeaza sa serveasca pentru 4-2.

22:49 - Break reusit de tenismena noastra.

22:45 - 1-1 dupa primele doua game-uri ale setului II.

22:36 - Mihaela Buzarnescu isi asigura primul set dupa numai 25 de minute!

22:33 - Ajla Tomljanovic isi castiga serviciu, insa Mihaela va servi pentru castigarea primului set.

22:28 - Miki se distanteaza la 5-0, iar adversara ei cere interventia antrenorului.

22:24 - Un nou break reusit de reprezentanta noastra.

22:19 - 3-0 pentru Mihaela, impresionanta in acest debut de partida.

22:16 - Start excelent de meci pentru Mihaela, care isi face serviciul, iar apoi reuseste breakul.

ora 22:11 - A INCEPUT PARTIDA

INFO: In clasamentul WTA, Miki ocupa locul 24, in timp ce adversara ei din Australia se afla pe pozitia 65.

INFO: Cele doua tenismene s-au mai intalnit o singura data, anul trecut la Linz, cand tenismena noastra s-a impus in 3 seturi.

Turneul de la San Jose, dotat cu premii in valoare totala de 750.000 de dolari, se desfasoara pe durata acestei saptamani.

Catalin Cîrstoiu, despre bunurile nedeclarate: „Ce ați fi vrut, să merg cu bicicleta?”
Candidatul PSD-PNL la alegerile pentru Primăria București, medicul Cătălin Cîrstoiu a declarat vineri, 29 martie, că el și soția sa au muncit de „le-au sărit capacele” pentru a avea...
Proiect pentru plafonarea adaosului comercial la 20 la sută pentru produsele românești. „La produsele din import să pună orice adaos doresc ei”
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a anunţat vineri, 29 martie, că împreună cu echipa de la instituţia pe care o conduce, pregăteşte un proiect legislativ care va...
#Mihaela Buzarnescu semifinale, #Mihaela Buzarnescu Ajla Tomljanovic, #Mihaela Buzarnescu San Jose , #stiri Mihaela Buzarnescu