Ce a făcut Mihaela Buzărnescu în sferturi la singurul turneu românesc din circuitul WTA

Vineri, 06 August 2021, ora 15:17
8013 citiri
Mihaela Buzarnescu. Foto: Facebook / Mihaela Buzarnescu

Jucătoarea Mihaela Buzărnescu, locul 170 WTA, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca

Buzărnescu a învins-o în sferturi pe jucătoarea din Cehia Kristyna Pliskova, locul 123 WTA, scor 7-5, 6-3, după o oră şi 26 de minute.

În semifinale, Buzărnescu va evolua contra egiptencei Mayar Sherif, locul 119 mondial.

Accederea în semifinale este recompensată cu 10.100 dolari şi 110 puncte WTA.

Aniversare tristă pentru unul dintre veteranii tenisului masculin
Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet (116 ATP) a pierdut joi meciul cu numărul 1.000 al carierei sale, înclinându-se în două seturi, 6-2, 7-5, în faţa italianului Lorenzo Sonego (52...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
#Mihaela Buzarnescu, #Mihaela Buzarnescu clasament WTA, #tenis, #tenismene romance , #clasament WTA