Mihaela Buzărnescu, învinsă în finala de la Valencia de principala favorită. Românca se impusese în toate cele trei partide anterioare

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 16:56
3133 citiri
Mihaela Buzărnescu

Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu, 33 ani (175 WTA) a fost învinsă de olandeza Arantxa Rus (30 ani, 76 WTA), principala favorită, cu scorul de 6-4, 7-6 (3) în finala turneului ITF de la Valencia, dotat cu premii totale de 80.000 de dolari, conform agerpres.ro.

Înainte de finala de la Valencia, Buzărnescu câştigase cele trei dueluri anterioare cu Arantxa Rus.

În 2017, românca s-a impus cu 2-6, 7-6 (9), 6-2 în primul tur al calificărilor la Wimbledon, o săptămână mai târziu la Versmold (Germania), cu 6-4, 6-1, în optimi, şi anul acesta, în primul tur la Roland Garros, cu 7-5, 7-5.

Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...
Paradox la Corvinul, divizionara secundă din finala Cupei: poate juca în Europa League, dar nu poate promova!
Formaţia de ligă secundă Corvinul Hunedoara s-a calificat în premieră în finala Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-1), miercuri seara, pe...