Finală pentru Mihaela Buzărnescu la Valencia! Cu cine va juca pentru câștigarea trofeului

Sambata, 25 Septembrie 2021, ora 15:58
4599 citiri
Mihaela Buzărnescu

Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu s-a calificat în finala turneului ITF de la Valencia, dotat cu premii totale de 80.000 de dolari, după ce a întrecut-o cu 6-4, 6-2, pe jucătoarea iberică de origine moldoveană Aliona Bolsova Zadoinov, locul 187 mondial.

Buzărnescu (33 ani, 175 WTA) a obţinut victoria după o oră şi 25 de minute, într-un meci în care a fost condusă în primul set cu 3-1.

În finală, Mihalea Buzărnescu o va întâlni duminică pe Arantxa Rus (Olanda), numărul 76 WTA, care a învins-o pe australianca soane Mendez cu 7-6, 6-2.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Maghiarul care a depășit toate așteptările la ATP Țiriac Open. Cu cine va juca finala
Jucătorul argentinian de tenis Mariano Navone şi jucătorul maghiar Marton Fucsovics s-au calificat sâmbătă în finala turneului ATP 250 Ţiriac Open, de la Bucureşti. Argentinianul...