Încă o surpriză de proporții la turneul de la Miami. Favoritele cad pe capete

Marti, 26 Martie 2024, ora 08:22
2745 citiri
Coco Gauff FOTO Twitter

După Iga Swiatek și Aryna Sabalenka, eliminate de la Miami Open, a venit și rândul americancei Coco Gauff să părăsească competiția.

Americanca a fost învinsă în optimile de finală de Caroline Garcia, scor 3-6, 6-1, 2-6, după un meci pe care părea că îl controlează total în finalul setului secund și startul decisivului.

Pentru un loc în careul de ași de la Miami, Caroline Garcia se va duela cu Daniele Collins, care a eliminat-o pe Sorana Cîrstea.

În acest moment, principala favorită a turneului de la Miami a devenit Elana Rybakina, din Kazahstan, numărul 4 mondial, care va juca în sferturi contra grecoaicei Maria Sakkari.

Eliminată fără drept de apel la Madrid, Sorana Cîrstea a vorbit despre Simona Halep: ”Capitol închis”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă fără drept de apel de poloneza Iga Swiatek, liderul mondial, cu 6-1, 6-1, sâmbătă, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la...
Rezultat uimitor la ATP Madrid. Ce-a pățit grecul Tsitsipas, după două finale la rând
Jucătorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas, nr.7 mondial, câştigător al titlului la Monte Carlo şi finalist la Barcelona, a fost eliminat din debutul său la turneul ATP Masters 1.000 de la...
#miami open, #Coco Gauff, #eliminare, #tenis, #jucatoare, #favorite , #stiri tenis