Messi a mai bătut aseară un record în Liga Campionilor

Joi, 06 Octombrie 2022, ora 08:21
3287 citiri
Messi a marcat pentru PSG FOTO facebook

Lionel Messi a mai bifat un record în Liga Campionilor, cea mai importantă competiție fotbalistică din Europa.

Starul lui PSG a marcat în remiza echipei sale, 1-1 cu Benfica, în deplasare, și a ajuns astfel să înscrie împotriva a 40 de echipe diferite din Liga Campionilor, lucru pe care nimeni nu l-a mai reușit.

Cele mai multe dintre goluri au fost înscrie sub tricoul Barcelonei, club la care argentinianul va reveni în 2023.

PSG e lider în Grupa H, cu șapte puncte, la egalitate cu Benfica. Juventus are 3 puncte, iar Maccabi Tel Aviv niciunul.

CSM București, meci de coșmar în sferturile Ligii Campionilor. Ce șanse de calificare mai au ”tigroaicele”
Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia Metz Handball, scor 27-24 (15-14), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul va...
Horațiu Moldovan, din nou în Liga Campionilor. Victorie de aur pentru Atletico
Echipa Atletico Madrid a dispus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-1, de formaţia Athletic Bilbao, în etapa a 33-a din La Liga. Madrilenii au deschis scorul prin Rodrigo de Paul, în...