Messi s-a întors la PSG: cum a fost primit în Franța superstarul Argentinei VIDEO

Miercuri, 04 Ianuarie 2023, ora 12:11
2094 citiri
Neymar și Messi

Lionel Messi și-a încheiat vacanța după triumful cu Argentina de la Cupa Mondială.

Lionel Messi, proaspăt campion mondial cu echipa de fotbal a Argentinei în luna decembrie în Qatar, a revenit miercuri la centrul de antrenamente al echipei Paris Saint-Germain, a anunţat clubul din capitala Franţei, citat de AFP.

Septuplul câştigător al "Balonului de Aur" a părăsit luni seara oraşul său natal Rosario împreună cu familia şi a sosit marţi pe aeroportul Bourget, din nordul Parisului.

După festivităţile grandioase ce au urmat câştigării titlului de campion mondial cu echipa "Albiceleste", atacantul argentinian a profitat de câteva zile de repaus cu familia înainte de a se alătura coechipierilor săi.

El este ultimul "mondial" al lui PSG care revine pe terenul de antrenamente. Kylian Mbappe, adversarul său din finala Cupei Mondiale, precum şi marocanul Achraf Hakimi (locul 4), au revenit pe 21 decembrie, la doar trei zile de la încheierea turneului final din Qatar.

Parizienii urmează să joace în Cupa Franţei, vineri, cu Chateauroux, în 32-imile de finală.

Messi a fost primit călduros de coechipierii lui de la PSG, în frunte cu brazilianul Neymar.

Fără Messi, Mbappe și Hakimi, PSG a suferit prima înfrângere din campionat, 1-3 cu Lens, într-o partidă jucată duminică.

Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...
Spaniolii care s-au bucurat de eliminarea Barcelonei. Românul Kovacs, comparat cu o insectă