Ce a pățit Messi la meciul pierdut de PSG, pe teren propriu, cu Rennes

Duminica, 19 Martie 2023, ora 23:04
3250 citiri
Messi a fost huiduit de fanii lui PSG FOTO facebook

PSG, cu o evoluţie slabă, a fost învinsă acasă cu scorul de 2-0 de Rennes într-un meci disputat duminică în etapa a 28-a din Ligue 1, informează AFP.

Golurile au fost semnate de Karl Toko Ekambi, în minutul 45, şi Arnaud Kalimuendo (48). Kylian Mbappe şi Lionel Messi au fost integralişti la PSG, care, în ciuda acestui pas greşit, este lider autoritar, cu 9 puncte mai mult decât ocupanta locului 2, Lens, şi la 10 puncte de echipa de pe locul 3, Olympique Marseille, ce are un meci mai puţin disputat.

Unii spectatori au huiduit când a fost anunţat numele lui Messi înaintea partidei. La final de contract în luna iunie, fotbalistul argentinian şi consilierii săi negociază cu PSG pentru o eventuală prelungire a contractului.

Campionul mondial a fost implicat într-o polemică vineri seară, în oarecare măsură din cauza faptului că el nu a încheiat antrenamentul de marţi de pe Camp des Loges.

Potrivit postului de radio RMC, care a confirmat un zvon ce a pornit de pe reţelele de socializare, atacantul ar fi fost nemulţumit de un exerciţiu propus de staff-ul tehnic. PSG a dezminţit categoric această informaţie, la fel ca Jorge Messi, tatăl jucătorului, care a vorbit de "fake news" pe contul său de Instagram.

Anunț important pentru fanii lui Beyonce. Se va întâmpla vineri, la miezul nopții
Beyoncé, regina mondială a R'n'B-ului şi a pop-ului, îşi lansează primul album etichetat ca fiind de muzică country, inspirat de Texasul său natal şi care evidenţiază influenţa...
Ce a pățit căpitanul Spaniei la ultimul meci al naționalei sale. Până și adversarii au fost uluiți
Selecţionerul Spaniei, Luis de la Fuente, a declarat că i-a fost ruşine atunci când a auzit fluierături din tribunele arenei Santiago Bernabeu, marţi seară, în timpul meciului amical cu...