Rusul Medvedev, revenire în forță după o pauză de o lună și jumătate

Duminica, 07 August 2022, ora 09:00
1662 citiri
Danil Medvedev a câștigat la Los Cabos FOTO facebook

Rusul Danil Medvedev, lider mondial, și-a făcut o revenire în forță la turneul ATP de la Los Cabos, din MExic, desfășurat pe hard.

Medvedev l-a învins în finală pe britanicul Cameron Norrie, semifinalist la Wimbledon, cu scorul de 7-5, 6-0.

A fost la 14-lea titlu ATP câștigat de Medvedev, care este campionul en-titre de la US Open.

Federația americană a decis să permită jucătorilor ruși și bieloruși să participe la US Open, dar sub drapel neutru.

Carlos Alcaraz defilează la turneul de la Miami. Cine s-a mai calificat în sferturile de finală
Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz, principalul favorit al turneului ATP Masters 1.000 de la Miami (SUA), s-a calificat în optimile de finală ale acestei competiţii, după ce l-a învins în...
Primul turneu la care Simona Halep a refuzat să participe: ”O să încerc să îmi revin aici”
Jucătoarea de tenis Simona Halep a declarat, luni, la întoarcerea în ţară după ce a participat la Miami la primul său turneu de la ridicarea sancţiunii pentru dopaj, că şi-ar dori foarte...