Cum s-a descurcat Manchester United la primul meci din Premier League fără Cristiano Ronaldo

Miercuri, 28 Decembrie 2022, ora 07:56
2434 citiri
Martial a marcat pentru Manchester United FOTO facebook

Manchester United a jucat aseară primul meci din Premier League, de la despărțirea de Cristiano Ronaldo, într-un meci contând pentru etapa a 17-a.

United a învins, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Nottingham Forest.

Manchester United a înscris de două ori în numai trei minute din prima repriză. Rashford a deschis scorul în minutul 19, din assistul lui Eriksen, iar Martial a făcut 2-0 în minutul 22, din pasa lui Rashford. Nottingham Forest a avut un gol anulat de VAR pentru ofsaid, în minutul 40, iar scorul final a fost stabilit în minutul 87, când Fred a concretizat excelenta pasă a lui Casemiro.

Cu această victorie Manchester United este pe locul cinci în Premier league, cu 29 de puncte, la numai un punct de ocupanta locului 4, Tottenham, dar la 11 puncte distanţă de lider, Arsenal Londra.

Victorie uriașă pentru România, care a învins Germania. Perla lui Hagi a adus victoria în prelungiri
Germania U19 – România U19 2-3! Adrian Mazilu a înscris un gol uriaş în minutul 90+4 şi i-a ajutat pe tricolori să producă surpriza în grupa de la Turul de Elită. România a deschis...
Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...
#Martial, #manchester united, #gol, #premier league, #Nottingham Forrest , #stiri fotbal