Ungurul minune din tenisul masculin a mai făcut o victimă de top

Miercuri, 27 Martie 2024, ora 08:31
2228 citiri
Fabian Marozsan FOTO facebook

Tenismenul maghiar Fabian Marozsan își continuă parcursul fabulos de la Miami, calificându-se în sferturile de finală.

Ultima sa victimă este australianul Alex De Minaur, un jucător care părea în mare formă, dar care a fost învins cu 6-4, 0-6, 6-1

Ungurul Marozsan a devenit un "ucigaș de giganți" în ultimele 10 luni, maghiarul reușind 4 victorii la jucători de top 10 ATP: i-a învins pe Alcaraz, Ruud, De Minaur și Rune.

Pentru un loc în semifinalele de la Miami, sportivul de 24 de ani se va lupta cu Sascha Zverev, neamțul care l-a învins fără drept de apel pe Karen Khachanov, 6-1, 6-4.

Aniversare tristă pentru unul dintre veteranii tenisului masculin
Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet (116 ATP) a pierdut joi meciul cu numărul 1.000 al carierei sale, înclinându-se în două seturi, 6-2, 7-5, în faţa italianului Lorenzo Sonego (52...
Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...