Șumudică a făcut scandal uriaș în Turcia la meciul cu Galatasaray. Cât s-a terminat derby-ul românilor VIDEO

Duminica, 28 Noiembrie 2021, ora 21:14
8558 citiri
Marius Șumudică. Foto: Twitter

Formaţia Yeni Malatyaspor, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Galatasaray, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Turciei.

La Galatasaray, Alexandru Cicâldău a intrat pe teren în minutul 46, iar Olimpiu Moruţan a fost rezervă.

Șumudică a făcut o criză de nervi după o decizie a arbitrului. Pentru acest gest, antrenorul român a fost eliminat în prelungirile meciului.

Cu puţin înainte de startul partidei, Galatasaray a anunţat că Mustafa Cengiz, fostul său preşedinte, a încetat din viaţă. Cengiz a condus clubul în perioada ianuarie 2018 – iunie 2021.

Echipa din Istanbul ocupă locul 8 în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce Yeni Malatyaspor este pe 17, cu 13 puncte. Lider este Trabzonspor, care are 36 de puncte.

Celebrul antrenor român a refuzat Iranul din cauza dronelor. Vine la Rapid?
Marius Șumudică este liber de contract după despărțirea de Gaziantep și încă așteaptă să vadă cu ce club va semna. Marius Șumudică a intrat în direct la TV și a comentat inclusiv...
Denis Drăguș are Turcia la picioare. Ce ofertă i-a făcut unul din granzii campionatului
Denis Drăguș a avut un sezon de excepție la Gaziantep, sub comanda lui Șumudică, ceea ce i-a determinat pe conducătorii mai multor cluburi turcești să-l pună pe lista de transferuri....
#sumudica, #Sumudica Turcia cearta, #Sumudica Turcia rezultate, #Galatasaray, #morutan, #Cicaldau , #rezultate