Marius Șumudică i-a făcut "marcaj" lui Cristiano Ronaldo la finalul partidei pentru a obține tricoul acestuia VIDEO

Sambata, 29 Aprilie 2023, ora 06:43
2422 citiri
Marius Șumudică și Cristiano Ronaldo

Deși a fost învins cu 4-0, Marius Șumudică s-a ales cu un suvenir prețios la finalul meciului cu echipa lui Cristiano Ronaldo.

Echipa saudită Al Nassr, cu Cristiano Ronaldo titular, a învins vineri, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Al Raed, antrenată de tehnicianul român Marius Şumudică.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul încă din minutul 4, iar la pauză s-a intrat cu 1-0 pentru Al Nassr. După pauză, gazdele au mai marcat de trei ori, prin Ghareeb (min. 55), Maran (min. 90) şi Sulaiheem (min. 90+5).

În echipa Al Raed, antrenată de Marius Şumudică, au fost titulari şi doi fotbalişti români: portarul Silviu Lung jr şi mijlocaşul Alexandru Mitriţă. Mitriţă a fost înlocuit în minutul 84.

La finalul partidei, Marius Șumudică l-a urmărit pe Cristiano Ronaldo până la tunelul ce duce spre vestiare și a obținut ceea ce și-a dorit, tricoul acestuia. Antrenorul român l-a ridicat în slăvi pe CR 7, iar acesta i-a răspuns Obrigado (Mulțumesc) și l-a îmbrățișat.

Planul fenomenal la care lucrează Dan Șucu. Și-a propus aducerea unui nume uriaș la Rapid
După "falimentul" proiectului Cristiano Bergodi, acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, lucrează la un plan nou pentru Rapid. Conform informațiilor furnizate de jurnalistul Sorin...
Cristiano Ronaldo, mai bogat cu 10 milioane de euro! Care e motivul
Starul portughez Cristiano Ronaldo a câştigat parţial procesul pe care l-a intentat împotriva clubului Juventus Torino pentru restanţe salariale, relatează L'Equipe. Cristiano Ronaldo a...
#Marius Sumudica, #cristiano ronaldo, #Al Nassr, #Al raed, #alexandru mitrita, #Silviu Lung Jr , #stiri fotbal