Maria Șarapova l-a eclipsat pe Max Verstappen la Monaco. Imagini spectaculoase FOTO

Luni, 29 Mai 2023, ora 11:13
4072 citiri
Maria Șarapova și Mac Verstappen

Pilotul olandez Max Verstappen a câştigat duminică Marele Premiu de la Monaco, impunându-se în faţa lui Fernando Alonso.

Max Verstappen (Red Bull) a câştigat pentru a doua oară la Monte Carlo, în timp ce Fernando Alonso (Aston Martin) s-a clasat pe locul al doilea, iar Esteban Ocon (Alpine Renault) a încheiat pe poziţia a treia, furnizând surpriza cursei.

Lewis Hamilton (Mercedes) a fost al patrulea, Charles Leclerc (Ferrari) a terminat pe locul 6, iar Sergio Perez (Red Bull) a avut probleme, încheind pe locul 16.

Max Verstappen se află la al patrulea Mare Premiu câştigat în acest sezon, el fiind şi lider în clasamentul general al piloţilor, cu 144 de puncte. Pe locul al doilea este mexicanul Sergio Perez (Red Bull), cu 105 puncte, iar pe locul 3 se află Fernando Alonso, cu 93 de puncte.

Cursa de la Monaco a fost urmărită de la fața locului și de fosta mare tenismenă Maria Șarapova, rusoaica profitând de ocazie pentru a se fotografia în compania campionului Max Verstappen.

Ce bombă în Formula 1: echipa Red Bull e pe cale să fie părăsită de "cel mai mare om din istoria F1"
Red Bull ar putea să fie nevoită să se descurce fără artizanul succeselor din ultimii ani. Echipa de Formula 1 este în mijlocul unui scandal. BBC Sport scrie că inginerul șef al Red...
Formula 1, în China. Premieră în cariera campionului Verstappen. Ce s-a întâmplat
Liderul campionatului mondial de Formula 1 şi campion en-titre, pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull), a câştigat duminică Marele Premiu al Chinei, la Shanghai, a cincea etapă a...