Manchester United, o noua umilinta in Premier League. Victorie zdrobitoare pentru Chelsea

Sambata, 13 Februarie 2016, ora 21:24
3805 citiri

Manchester United a facut un nou pas gresit in Premier League, fiind invinsa in deplasare de Sunderland, echipa aflata pe penultimul loc in clasament, in etapa a 26-a, scor 1-2.

Elevii lui Louis van Gaal au fost condusi din minutul 3, dar au egalat prin Anthony Martial, in minutul 39. Acelasi Martial si-a ingropat insa echipa, in minutul 82, dupa ce a respins de pe linia portii direct in spatele lui De Gea, iar mingea intrat in poarta.

Zilele lui Van Gaal la carma echipei din Manchester sunt deja numarate, tot mai multe voci spunand ca se pregateste deja terenul pentru Jose Mourinho. Echipa are doar 3 victorii in ultimele 13 meciuri de campionat.

Manchester United rateaza in prelungiri victoria cu Chelsea

In schimb, Chelsea Londra a reusit o victorie zdrobitoare in fata lui Newcastle United, scor 5-1 pe teren propriu. Golurile au fost marcate de Diego Costa, Pedro si Willian, in primele 17 minute, iar dupa pauza acelasi Pedro si tanarul Bertrand Traore au majorat scorul, in timp ce Andros Townsend a marcat golul de onoare al oaspetilor si a stabilit scorul final, in prelungiri.

Inaintea meciurilor de duminica, Manchester United se afla pe locul 5, cu 41 de puncte, si si-a luat practic adio de la titlul aflat la 12 puncte distanta. Chelsea se afla pe locul 12, cu 33 de puncte.

Echipele romanilor din Premier League au reusit victorii in aceasta etapa. Astfel, Watford, cu Costel Pantilimon pe banca de rezerve, a invins in deplasare pe Crystal Palace, scor 2-1. Watford este pe locul 8.

Southampton, echipa lui Florin Gardos, care urmeaza sa revina la antrenamente in aceasta luna, a invins cu 1-0 pe terenul lui Norwich City, scor 1-0. Southampton este pe locul 6.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Manchester United infrangere Sunderland, #Chelsea victorie Newcastle United, #rezultate Premier League , #Premier League