Manchester United o invinge pe City in marele derbi. Liverpool mai are doua meciuri pana sa devina campioana

Duminica, 08 Martie 2020, ora 20:58
6006 citiri

Manchester United a invins-o pe marea sa rivala din oras Manchester City, scor 2-0 si ramane astfel in cursa pentru locurile de UEFA Champions League.

United a invins de doua ori City in acest sezon, dupa 2-1 in tur, iar de fiecare data gruparea lui Ole Gunnar Solskjaer a fost superioara elevilor lui Guardiola.

Primul gol a fost marcat de Martial in minutul 30, francezul trimitand mingea pe sub un Ederson ezitant. City putea egala in minutul 48, dar golul lui Aguero a fost anulat de arbitrii VAR pentru offside.

Rezultatul final a fost stabilit de McTominay in minutul 90 plus 7, jucatorul britanic profitand de o repunere gresita a lui Ederson si a sutat in poarta goala de la circa 40 de metri.

Cele doua goluri le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

City ramane pe 2 cu 57 de puncte si aceasta infrangere inseamna ca Liverpool mai are nevoie de doar 2 victorii pentru a deveni matematic campioana in EPL, dupa o pauza de 30 de ani. Acest lucru se poate intampla pe 21 martie.

United e pe 5 in Anglia cu 45 de puncte, la 3 puncte sub Chelsea, care e clasata pe ultimul loc de Champions League.

Manchester United: De Gea - Lindelof, Maguire, Shaw - Wan-Bissaka, Matic, Fred, Williams - Fernandes - James, Martial.

Rezerve: Romero - Bailly, Tuanzebe, Mata, McTominay, Greenwood, Inghalo.

Antrenor: Ole Gunnar Solskjaer.

Manchester City: Ederson - Cancelo, Otamkeni, Fernandinho, Zinchenko - Gundogan, Rodrigo, Foden - Bernardo Silva, Aguero, Sterling.

Rezerve: Bravo - Walker, G. Jesus, D. Silva, Mendy, Mahrez, Garcia.

Antrenor: Pep Guardiola.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Manchester United o invinge pe City, #Video cronica derbi United versus City , #stiri Manchester United