Manchester United nu duce lipsa lui Ronaldo. ”Diavolii” sunt cu un pas în finală

Joi, 26 Ianuarie 2023, ora 08:33
1291 citiri
Manchester United, cu un pas în finala Cupei Ligii

Echipa engleză Manchester United a învins miercuri, în deplasare, formaţia Nottingham Forest, scor 3-0, în prima manşă a semifinalelor Cupei Ligii, făcând un pas important către finala competiţiei.

În ciuda plecării lui Cristiano Ronaldo în Arabia Saudită, Rashford îşi continuă prestaţiile foarte bune după Cupa Mondială din Qatar şi a deschis scorul pe City Ground, în minutul 6, după o cursă începută din propria jumătate de teren.

În minutul 23 Surridge (Nottingham) a avut un gol, anulat însă de VAR din cauza unei poziţii de ofsaid. Oaspeţii au profitat şi Weghorst a înscris primul gol pentru Manchester United, în minutul 45 al primei reprize.

Scorul final a fost stabilit în minutul 88 de Bruno Fernandes, iar Manchester United, victorioasă cu 3-0, pleacă din pole position pentru finala competiţiei.

Returul semifinalei, de pe Old Trafford, este programat la 1 februarie.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Super-performanță pentru boxul românesc. Cine e pugilista care va lupta pentru aur
Lăcrămioara Perijoc s-a calificat, joi, în finala categoriei 54 kg a Campionatelor Europene de box de la Belgrad. Lăcrămioara Perijoc a învins-o în semifinale, cu decizie unanimă, pe...