Bayern a invins Manchester United in prelungiri

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Marti, 30 Martie 2010, ora 23:45
1847 citiri

Bayern Munchen a castigat in extremis mansa tur a sfertului de finala al Champions League disputata impotriva lui Manchester United, nemtii impunandu-se in prelungiri cu scorul de 2-1.

United a inceput partida de la Munchen in forta si Rooney a deschis scorul dupa numai doua minute, profitand de o centrare perfecta trimisa de Nani, dar si de o gafa a lui Demichelis.

Englezii au controlat in continuare o buna parte din prima repriza, bavarezii acuzand socul primirii unui gol atat de Rapid.

"Rebelul" Ribery a adus egalarea abia in minutul 77, atunci cand a transformat o lovitura libera deviata decisiv de acelasi Rooney. Finalul a fost unul de infarct - mai intai Vidici a trimis o puternica lovitura de cap ce a izbit bara portii lui Butt, apoi Gomez a avut ocazia golului izbavitor, insa Van Der Sar s-a opus fantastic pentru ca la ultima faza a meciului Olici sa speculeze apatia fundasilor adversi si sa inscrie pentru o victorie nesperata.

Scor final, Bayern Munchen - Manchester United 2-1 si returul de pe Old Trafford se anunta unul de foc.

BAYERN: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber - Hamit Altintop, Van Bommel, Pranjic, Ribery - Muller, Olic

Rezerve: Rensing, Gorlitz, Klose, Contento, Alaba, Gomez, Tymoschuk

Antrenor: Louis Van Gaal

UNITED: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Vidic, Evra - Nani, Fletcher, Carrick, Scholes, Park - Rooney

Rezerve: Kuszczak, Berbatov, Giggs, Rafael, Evans, Valencia, Gibson

Antrenor: Alex Ferguson

Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...
Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
#Bayern Munchen, #Bayern invinge Manchester United, #Manchester pierde Munchen, #Rezultate Liga Campionilor , #Champions League