Surpriza uriasa in Premier League, dupa un meci nebun

Sambata, 28 Decembrie 2019, ora 08:17
5911 citiri

Manchester City a fost invinsa surprinzator in ultimul meci disputat din cadrul etapei a 19-a din Premier League.

Campioana a condus cu 2-0 pe terenul lui Wolverhampton Wanderers, insa gazdele au intors incredibil scorul si si-au adjudecat cele trei puncte, scor 3-2.

Meciul de pe Molineux Stadium a fost unul plin de evenimente.

Nici bine n-a fluierat arbitrul Martin Atkinson startul meciului ca goalkeeperul "cetatenilor", brazilianul Ederson, a fost trimis la cabine (min.12), pentru un fault in calitate de ultim aparator.

Trupa lui Guardiola a dechis totusi scorul in minutul 25, pe Sterling, care a trimis in poarta dupa un penalti respins in fata de Patricio.

Acelasi Sterling a facut 2-0 in minutul 50, iar soarta meciului pare pecetluita. Nici vorba.

Adama Traore, in minutul 55, a redus din handicap, pentru ca Jimenez (min.22) si Doherty (min.89) sa semneze victoria echipei care a urcat pe locul 5 in clasamentul din Premier League.

Manchester City ramane pe locul 3, cu 38 de puncte stranse in tur, la nu mai putin de 14 puncte distanta de prima clasata, Liverpool, care are si o restanta de disputat.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Manchester City invinsa Wolverhampton, #rezultate Premier League, #clasament Premier League , #stiri Manchester City