Reactia lui Guardiola dupa ce City a fost eliminata dramatic din Champions League: "A fost crud"

Joi, 18 Aprilie 2019, ora 08:25
6314 citiri

Pep Guardiola, antrenorul celor de la Manchester City, si-a gasit cu greu cuvintele dupa ce echipa lui a fost eliminata dramatic din sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Tehnicianul iberic spune ca momentul in care golul marcat de Sterling in prelungiri a fost anulat in urma consultarii arbitrajului video a fost unul crud pentru "cetateni".

"A fost crud. Momentul in care afli ca golul nu e regulamentar... In momentul in care sarbatorim, in cele trei secunde sau un minut, cand mai sunt doua minute pana la final si suntem atat de aproape de semifinala... iar apoi afli ca nu ai marcat asa ca lucrurile sunt crude. Dar asta e situatia", a spus Guardiola dupa meci.

City a castigat partida cu Tottenham, contand pentru returul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, scor 4-3, dar cei de la Spurs se califica in semifinale datorita golurilor marcate in deplasare.

Echipa din Manchester a sperat in calificare dupa ce Sterling a inscris pentru 5-3 in prelungiri, insa reusita sa a fost anulata pentru o pozitie de offside dupa consultarea arbitrajului video.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#Manchester City Tottenham Champions League, #Guardiola City Tottenham, #City Tottenham rezultat , #stiri Manchester City