Manchester City s-a distrat cu Liverpool

Miercuri, 04 Ianuarie 2012, ora 09:52
1741 citiri

Manchester City s-a distantat in fruntea clasamentului din Premier League, dupa victoria obtinuta marti seara, scor 3-0, cu Liverpool.

Dupa doua meciuri fara victorie, "cetatenii" s-au revansat in partida cu Liverpool, pe care au invins-o fara drept de apel.

Sergio Aguero (minutul 10), Yaya Toure (minutul 33) si James Milner (minutul 75 - penalti) au inscris golurile trupei pregatite de italianul Roberto Mancini.

In urma acestui rezultat, City a ajuns la 48 de puncte stranse in 20 de etape si ocupa primul loc in clasamentul din Premier League, la 3 puncte distanta de a doua clasata, marea rivala Manchester United, care are insa un meci mai putin jucat.

Manchester City: Hart - Richards, K.Toure, Kompany, Clichy - Milner, Barry, Y.Toure, Silva (Lescott '76) - Aguero (Johnson '72), Dzeko.

Liverpool: Reina - Johnson, Agger, Skrtel, Enrique - Kuyt (Bellamy '57), Adam (Gerrard '57), Spearing (Rodriguez '76), Henderson, Downing - Carroll.

Marti seara s-au mai jucat alte doua meciuri in etapa a 20-a din Premier League: Tottenham - West Bromwich 1-0 (Defoe '63) si Wigan - Sunderland 1-4 (Rodallega '62 / Gardner '45+3, McClean '55, Sessegnon '73, Vaughan '80).

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...