Manchester City invinge Chelsea si poate sarbatori titlul in Anglia

Duminica, 04 Martie 2018, ora 21:07
4356 citiri

Manchester City s-a impus in marele derbi al zilei din Anglia in fata lui Chelsea Londra, scor 1-0 si este in proportie de peste 99 la suta campioana din acest sezon.

Singurul gol a fost marcat de Bernardo Silva in minutul 46, din pasa lui David Silva, imediat dupa reluarea partidei dupa pauza.

O victorie care certifica in mod clar faptul ca City va lua acest titlu in Premier League, avand acum 18 puncte peste ocupanta locului 2, Liverpool, 78 fata de 60 de puncte!

Trei victorii la rand a bifat City dupa acest succes, in timp ce Chelsea are trei meciuri consecutive in care nu cunoaste gustul victoriei.

Titlul ar fi al doilea trofeu al sezonului pentru cetateni dupa Cupa Ligii, deja castigata acum o saptamana, dupa o finala cu Arsenal. City a fost eliminata in Cupa Angliei de Wigan, echipa din liga a treia.

Man.City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte, Zincenko - De Bruyne, Gundogan, Silva - Sane, Aguero, Bernardo Silva.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Fabregas, Drinkwater, Alonso - Willian, Pedro - Hazard.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Manchester City e aproape campioana din, #Manchester City bate in derbi Chelsea , #stiri Manchester City