Manchester City incinge lupta la titlu in Premier League

Duminica, 07 Decembrie 2014, ora 08:56
2321 citiri

Manchester City nu a renuntat la lupta pentru titlu in Anglia si s-a apropiat amenintator de pozitia de lider in Premier League. Cetatenii au ajuns la doar trei puncte distanta de liderul Chelsea dupa victoria la limita, acasa, scor 1-0, cu Everton.

Unicul gol al intalnirii de pe Etihad Stadium a fost inscris in minutul 24 de jucatorul ivorian Yaya Toure, dintr-un penalti discutabil la Milner.

Partida a avut si un eveniment nefericit, starul gazdelor Kun Aguero s-a accidentat in minutul 6 si a parasit terenul in lacrimi, fiind schimbat cu spaniolul Pozo.

Manchester City ocupa pozitia secunda in clasament cu 33 puncte dupa 15 etape si se va deplasa in etapa viitoare in fieful lanternei rosii, Leicester.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...