Meci dramatic in Anglia, intre echipele care vor juca finala Ligii Campionilor, Manchester City - Chelsea. Oamenii lui Guardiola au condus la pauza si au avut penalty

Sambata, 08 Mai 2021, ora 21:56
3239 citiri
Kun Aguero. Foto: Facebook / Manchester City

Formatia Manchester City, liderul din Premier League, a fost invinsa, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Chelsea Londra, intr-un meci din etapa a XXXV-a a campionatului Angliei.

Dortmund a facut-o pe Bayern Munchen campioana. Bavarezii au castigat titlul pentru a noua oara la rand

Cele doua echipe se vor intalni din nou in finala Ligii Campionilor, la 29 mai, la Istanbul. Pentru Manchester City a fost o sansa ratata de a castiga titlul sambata.

Chelsea a revenit de la 0-1, inscriind chiar ultimul gol in minutul 90+2. Manchester City a ratat un penalti (Aguero '45+3).

Au marcat Sterling '44 pentru City si Ziyech '63 si Alonso '90+2 pentru Chelsea.

Tot in Premier League, Sheffield United a pierdut cu 0-2 confruntarea de acasa cu Crystal Palace (goluri Benteke '2, Eze '88).

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...