Manchester City ia avans în fruntea campionatului Angliei

Joi, 30 Decembrie 2021, ora 08:56
1976 citiri
Guardiola FOTO facebook

Manchester City a învins, aseară, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Brentford, în etapa a XX-a a campionatului englez de fotbal Premier League.

Golul a fost marcat de Foden, în minutul 16.

După această victorie, a zecea la rând în campionat, City a acumulat 50 de puncte şi ocupă locul I în clasament, la opt puncte de a doua clasată, Chelsea (42 de puncte), care s-a împiedicat pe teren propriu, 1-1 cu Brighton, fiind egalată în prelungiri.

Pe locul al treilea a coborât Liverpool, cu 41 de puncte, iar locul al patrulea este ocupat de Arsenal, cu 35 de puncte. Liverpool şi Arsenal au câte 19 meciuri jucate.

Belgia, adversara României la Euro 2024, a făcut un meci mare pe Wembley, contra Angliei. Jucătorul care a strălucit
Reprezentativa Belgiei, adversara României la Euro 2024, a remizat cu Anglia, scor 2-2, într-un meci amical disputat, marţi, pe Wembley. Pentru Anglia au marcat Toney (17-penalti) şi...
Motivul pentru care fotbaliștii naționalei Angliei vor juca cu tricouri fără nume pe spate
Fotbaliştii naţionalei Angliei vor purta tricouri fără nume în repriza a doua a meciului amical de marţi cu Belgia, de pe stadionul Wembley, pentru a creşte gradul de sensibilizare cu...