Manchester City a smuls o remiza in derbiul cu Liverpool

Duminica, 26 August 2012, ora 21:35
1667 citiri

Meci greu pentru echipa intesata de vedete a lui Manchester City pe Anfield Road, acolo unde s-au chinuit pentru a obtine o remiza in fata lui FC Liverpool.

"Cormoranii" au deschis scorul in minutul 34, dupa lovitura puternica de cap a lui Skrtel, iar campioana Angliei a egalat dupa pauza, in minutul 63, prin Yaya Toure.

Gazdele au revenit la conducere dupa numai trei minute, gratie reusitei lui Suarez, dupa care Tevez a stabilit scorul final, 2-2, cu zece minute inainte de final.

Tot duminica, intr-un alt meci din etapa a doua, Stoke City si Arsenal Londra au terminat la egalitate, scor 0-0.

Cea de-a treia etapa din Premier League se va disputa weekendul viitor si programeaza derbiul dintre Arsenal si Liverpool.

C.F.

Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
Cu cine ar vrea PSD+PNL să-l înlocuiască pe Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei
Cătălin Cîrstoiu se pare că s-a dovedit a fi mai degrabă nepotrivit pentru a candida din partea PSD+PNL pentru Primăria Capitalei. Astfel, alianța care formează și guvernul ar lua deja în...