Chelsea a fost umilita de Manchester City cu un scor de tenis

Duminica, 10 Februarie 2019, ora 19:58
6701 citiri

Chelsea Londra a fost distrusa de Manchester City in marele derbi al etapei curente din Premier League, un meci in care Liverpool isi facea mari sperante ca nu va fi din nou egalata in clasament de gruparea lui Pep Guardiola.

"Cetatenii" au castigat cu un drastic 6-0 pe Ettihad Stadium, iar acum sunt din nou la egalitate cu LFC, ambele avand 65 de puncte, dar "cormoranii" au un meci in minus disputat.

Golurile serii au fost marcate de Sterling o dubla in minutele 4 si 80, Aguero un hattrick in minutele 13, 19 si 56, ultimul din penalti, plus Gundogan in minutul 25.

Deja din minutul 25 tabela arata un uimitor 4-0, iar Chelsea era la pamant, asa cum a fost recent si in partida cu Bournemouth, terminata tot cu 0-4.

City revine ca lidera in Premier League, cu un golaveraj mult mai bun comparativ cu al lui Liverpool, 74-20 fata de 59-15.

Este cea mai drastica infrangere suferita de Chelsea in istorie, in fata lui City.

Mai trebuie spus ca Aguero a ajuns la 11 hattrick-uri in Premier League si l-a egalat pe Alan Shearer in clasamentul jucatorilor cu cele mai multe "triple" reusite in EPL.

Man City: Ederson - Walker, Stones, Laporte, Zinchenko - Gundogan, Fernandinho, De Bruyne - Bernardo Silva, Aguero, Sterling.

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Rudiger, David Luiz, Marcos Alonso - Kante, Jorginho, Barkley - Pedro, Higuain, Hazard.

Ciolacu a făcut marele anunț. Ce se întâmplă cu candidatul alianţei PSD - PNL la Primăria Capitalei începând de luni
Medicul Cătălin Cîrstoiu este, în acest moment, candidatul alianţei PSD+PNL la Primăria Capitalei, a declarat sămbătă, 20 aprilie, preşedintele PSD, Marcel Ciolacu. Luni, 22 aprilie,...
Mihai Tudose, PSD: Noi am mai ieşit pe primul loc şi stăteam în gară şi ne-am uitat cum a trecut trenul
Europarlamentarul Mihai Tudose a declarat sâmbătă că PSD a mai câştigat alegerile în trecut, dar Guvernul a fost format din partidele de pe locul "doi, trei şi un pic din cinci" şi...
#Manchester City o umileste pe Chelsea, #Manchester City cronica meci Premier League, #Chelsea pierde scor de tenis la , #stiri Manchester City