Sanmartean da cartile pe fata: De ce n-a fost titular cu Finlanda

Miercuri, 15 Octombrie 2014, ora 08:54
7459 citiri

Lucian Sanmartean, cel mai bun fotbalist roman al momentului, a explicat de ce nu a fost titular in meciul cu Finlanda, de marti seara.

Mijlocasul Stelei a explicat ca nu era in cea mai buna forma fizica si ca a convenit cu selectionerul Victor Piturca sa intre doar in repriza secunda.

"Am avut cateva probleme fizice deoarece am tot jucat din trei in trei zile. Am discutat cu domnul Victor Piturca si am convenit sa intru in repriza secunda, daca jocul ar fi permis", a explicat Sanmartean dupa meci.

Fotbalistul in varsta de 34 de ani a fost introdus in teren in minutul 54, in locul lui Chipciu, accidentat.

Romania a castigat in Finlanda

"Micul Platini" a fost mutarea castigatoare, el pasand decisiv la ambele goluri marcate de Bogdan Stancu.

Romania a castigat meciul cu Finlanda, din preliminariile Euro 2016, cu scorul de 2-0.

Preliminarii EURO 2016: Rezultatele din grupa Romaniei si clasamentul - mare surpriza

In urma acestui rezultat, nationala noastra a acumulat 7 puncte in clasamentul Grupei F a preliminariilor, aflandu-se pe pozitia secunda, in spatele suprinzatorului lider, Irlanda de Nord.

Nicușor Dan tocmai a dat cărțile pe față. De ce și-a dat demisia din USR, partidul pe care l-a creat
Nicușor Dan a dat cărțile pe față după ani buni. Primarul Bucureștiului a explicat de ce a ieșit din USR, partidul pe care l-a fondat. Ruptura dintre Nicușor Dan și USR a surprins pe...
Candidatura Dianei Şoşoacă la Primăria Capitalei a fost respinsă. „Eu nu am anunţat niciodată public că voi candida. E un ordin de la Marcel Ciolacu”
Biroul Electoral de Circumscripţie nr. 42 Municipiul Bucureşti a respins candidatura Dianei Şoşoacă, preşedintă a partidul S.O.S. România, pentru funcţia de primar general al Capitalei,...
#Sanmartean nationala Romania, #Sanmartean Piturca nationala, #Romania Finlanda rezultat , #stiri Lucian Sanmartean