Cine e antrenorul din Liga Campionilor demis aseară, la 30 de minute după terminarea partidei

Joi, 06 Octombrie 2022, ora 07:54
5292 citiri
Julen Lopetegui a fost dat afară de la Sevilla FOTO facebook

Un antrenor din Liga Campionilor a fost demis aseară, la numai o jumătate de oră după ce echipa sa a pierdut pe teren propriu.

Decizia a fost anunțată de club pe twitter, iar nefericitul tehnician este Julen Lopetegui, de acum fost antrenor la Sevilla.

Spaniolii au fost învinși pe teren propriu de Borussia Dortmund, scor 1-4 și au pus capăt angajamentului cu antrenorul care îi condusese către trofeu, acum doi ani, în Europa League.

Lopetegui, fost selecționer al Spaniei, a mai pregăti printre altele echipe precum FC Porto sau Real Madrid.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Candidatul PSD - PNL la Capitală promite „liniște” în București. „Trebuie să ajungi să te simţi bine, să fie un oraş cochet”
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, 29 martie, despre viziunea sa cu privire la Bucureşti, că trebuie să ajungi să te simţi...