Meci cu șase goluri între Liverpool și Newcastle: ce a făcut liderul din Premier League în prima zi a anului

Marti, 02 Ianuarie 2024, ora 04:08
3186 citiri
Salah trage Liverpool după el FOTO facebook

Formaţia Liverpool a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, echipa Newcastle, într-un meci contând pentru etapa a XX-a a campionatului Angliei.

Pentru Liverpool au marcat Salah, în minutele 49 şi 86 (penalti), Jones, în minutul 74, şi Gakpo, în minutul 78, în timp ce pentru Newcastle au înscris Isak, în minutul 54, şi Botman, în minutul 81.

În minutul 23, Salah a ratat un penalti pentru Liverpool, iar Newcastle a înscris în minutul 37 prin Burn, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

În clasament, Liverpool este lider, cu 45 de puncte, iar Newcastle este pe 9, cu 29 de puncte.

Adio titlu pentru Liverpool după ultimul rezultat din Premier League. Cum arată clasamentul
Formaţia Liverpool, antrenată de Jurgen Klopp, a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu echipa West Ham, într-un meci din etapa a 35-a a campionatului Angliei. Gazdele au marcat...