Momentul emoţionant pregătit de fanii lui Liverpool pentru Cristiano Ronaldo, care şi-a pierdut fiul nou-născut VIDEO

Miercuri, 20 Aprilie 2022, ora 09:10
2384 citiri
Fanii lui Liverpool l-au aplaudat pe Ronaldo

FC Liverpool a urcat provizoriu în fotoliul de lider în Premier League, după ce a învins fără drept de apel pe teren propriu, cu scorul de 4-0, formaţia Manchester United, marţi seară, în într-o partidă restantă contând pentru cea de-a 30-a etape a campionatului de fotbal al Angliei.

Atacantul egiptean Mohamed Salah a reuşit o dublă pentru "cormorani", în minutele 22 şi 85, celelalte goluri fiind marcate de columbianul Luis Diaz (5) şi senegalezul Sadio Mane (68).

În minutul 7 al jocului de pe stadionul Anfield, fanii lui Liverpool au aplaudat timp de un minut în semn de solidaritate cu portughezul Cristiano Ronaldo, atacantul lui Manchester United, care nu a fost convocat pentru acest derby, după decesul unuia dintre cei doi nou-născuţi ai săi.

Ce a spus Klopp despre olandezul care îl va înlocui la Liverpool
Jurgen Klopp va pleca de la Liverpool în acaestă vară iar negocierile sunt foarte avansate cu Arne Slot, tehnicianul lui Feyenoord. Jurgen Klopp a vorbit despre acest subiect, mai ales că îl...
Anunțul surprinzător făcut de vedeta lui Liverpool. E supărat pe coechipieri după ultimul eșec
Toată lumea trebuie să se uite în oglindă, a declarat căpitanul echipei Liverpool, Virgil Van Dijk, care le-a comunicat coechipierilor săi că trebuie să se schimbe dacă vor să câștige...