Liverpool, victorie mare la Milano în Champions League. Bayern Munchen a scos un egal dramatic în Austria și tremură pentru calificare

Joi, 17 Februarie 2022, ora 00:05
3928 citiri
Inter - Liverpool. Foto: Facebook / Champions League

Formaţia Liverpool a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Internazionale Milano, în prima manşă a optimilor Ligii Campionilor. Tot în aceeaşi fază a competiţiei, Bayern Munchen a remizat în deplasare, scor 1-1, cu FC Salzburg.

Firmino a marcat pentru Liverpool, în minutul 75, scorul fiind majorat de Salah, în minutul 83.

Au evoluat echipele:

Inter Milano: Handanovic - Skriniar, De Vrij (Ranocchia '88), Bastoni (Di Marco '90+1) - Dumfries (Darmian '88), Vidal (Gagliardini '89), Brozovici, Calhanoglu, Perisici - Dzeko, Martinez (Sanchez '70). Antrenor: Simone Inzaghi

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson - Elliott (Keita '60), Fabinho (Henderson '59), Thiago (Milner '86) - Salah, Jota (Firmino '46), Mané (Diaz '59). Antrenor: Jurgen Klopp

Bayern Munchen a remizat în deplasare cu FC Salzburg, scor 1-1, prin golurile marcate de Coman, în minutul 90, respectiv Adamu, în minutul 21.

RB Salzburg: Köhn - Kristensen, Solet, Wöber, Ulmer - Capaldo, Camara, Seiwald (Sucic '82) - Aaronson - Okafor (Adamu '12), Adeyemi (Kjaergaard '87). Antrenor: Matthias Jaissle

Bayern Munchen: Ulreich - Pavard, Süle, Hernandez - Gnabry (Choupo-Moting '77), Kimmich, Tolisso (Sabitzer '82), Coman - Müller, Sané - Lewandowski. Antrenor: Julian Nagelsmann

Atletico Madrid - Manchester United.

Partidele retur sunt programate la 8-9 şi 15-16 martie.

Cine e antrenorul uriaș care ar urma să o preia pe Bayern München
Zinedine Zidane este foarte aproape de a semna cu Bayern München pentru a prelua banca tehnică a echipei începând din această vară, scrie vineri DPA, care citează ziarul spaniol Mundo...
Bayern Munchen va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley, a afirmat Tuchel
Bayern Munchen "va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley", a declarat antrenorul echipei Bayern Munchen, Thomas Tuchel, după calificarea formaţiei bavareze în semifinalele Ligii...
#liverpool, #Champions League meciuri rezultate, #Inter Milano, #Bayern Munchen , #Champions League