Liverpool se încurcă acasă cu Tottenham! Guardiola jubilează după acest rezultat

Sambata, 07 Mai 2022, ora 23:45
3711 citiri
Liverpool și Tottenham au încheiat la egalitate

Liverpool a făcut un mare pas greșit în lupta acerbă pe care o dă cu Manchester City pentru câștigarea campionatului.

Liverpool a făcut doar 1-1 în meciul de acasă cu Tottenham. Oaspeții au deschis scorul prin Son în minutul 56, iar Diaz a egalat în minutul 74.

Gruparea de pe Anfield are acum 83 de puncte, la fel ca și Manchester City, însă echipa lui Guardiola joacă acasă cu Newcastle duminică (ora 18.30) și se poate distanța la trei puncte în fruntea clasamentului.

Tottenham (locul 5) încă mai speră să prindă un loc în Top 4 pentru a se prezenta în Liga Campionilor în sezonul viitor.

Anunțul surprinzător făcut de vedeta lui Liverpool. E supărat pe coechipieri după ultimul eșec
Toată lumea trebuie să se uite în oglindă, a declarat căpitanul echipei Liverpool, Virgil Van Dijk, care le-a comunicat coechipierilor săi că trebuie să se schimbe dacă vor să câștige...
Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...