Liverpool se ține aproape de Manchester City în Premier League. Lupta pentru titlu e incendiară. Alte rezultate

Duminica, 24 Aprilie 2022, ora 21:32
2559 citiri
Liverpool a învins-o pe Everton

Formaţiile Chelsea şi Liverpool au obţinut victorii în partidele disputate, duminică, în etapa a XXXIV-a a campionatului Angliei.

În lupta pentru titlu cu Manchester City, Liverpool era obligată să câștige în derby-ul local cu Everton, disputat pe arena ”Anfield”.

A marcat: Pulisic ‘90

În minutul 86, de la West Ham a fost eliminat Dawson, iar în minutul 87 Chelsea a ratat un penalti prin Jorginho.

Liverpool – Everton 2-0

Au marcat: Robertson ’62, Origi ‘85

Partida Crystal Palace – Leeds United se va disputa luni.

În clasament, lider este Manchester City, cu 80 de puncte, în timp ce Liverpool, locul doi, are 79. Pe poziţia a treia se află Chelsea, care are 65 de puncte.

Manchester City a primit ”liber” spre titlu în Anglia. Pași greșiți pentru rivalele Arsenal și Liverpool
Echipa engleză Aston Villa a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, gruparea londoneză Arsenal, în etapa a 33-a din Premier League. Oaspeţii au marcat în minutele 84 şi 87. Arsenal a...
Ce "țeapă" și-a luat Guardiola! A lăsat să plece fotbalistul care face furori la Chelsea
Echipa engleză Chelsea a învins luni seara, pe teren propriu, scor 6-0, formaţia Everton, în etapa a 33-a din Premier League. Mijlocaşul ofensiv Cole Palmer a înscris patru goluri. Pe...